Česky Deutsch English

Hospoda Dubina - Kyselka - restaurace, penzion a tábořiště na břehu Ohře

Odpočinkový břeh Ohře

Odpočinkový břeh řeky Ohře - Dubina, Kyselka
 • lavičky s výhledem na řeku Ohři
 • stolky na piknik
 • přístřešek s pódiem
 • dětské hřiště
 • veřejný gril

„Odpočinkový břeh řeky Ohře – Dubina“ byl vybudován s přispěním prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Ministerstvo pro místní rozvoj

Celý areál Hospody Dubina je celoročně veřejně přístupný a zveme všechny, aby zde strávili volné chvilky.


Nabízené služby

Odpočinkový břeh řeky Ohře - Nabízené služby

Kromě základních služeb restaurace, tábořiště a penzionu nabízíme:

 • Možnosti uspořádání svateb, oslav, firemních akcí,… (včetně příprav jakéhokoli pohoštění dle požadavku – raut, klasický oběd, včetně ubytování, možnost využití více prostor),
  více informací na tel.: +420 601 695 218
 • Zapůjčení pramice
 • Zapůjčení velkého grilu
 • Prodej dřeva na oheň
 • Prodej turistických známek
 • Uschování kol
 • Pořádání tradičních svatomartinských a velikonočních hodů

Dubina a okolí

Dubina a okolí

Obec Dubina se nachází v Karlovarském kraji, asi 10 kilometrů od Karlových Varů směrem na Kyselku.

Kroniky uvádějí, že obec Dubina byla založena v roce 1203 na klášterním území. Ze sklonku 13. století pocházejí zbytky kruhového tvrziště. Podle staré místní lidové tradice zde stával klášter. Z tvrziště se zachovaly valy a část obytných budov.

Dubina leží v nadmořské výšce 340 m, počet obyvatel nyní činí 139. Spádově patří pod obec Šemnice.

Nedaleko obce Dubina se nacházejí vápencové jeskyně tzv. Skalky skřítků s nadmořskou výškou 517 m.n.m. Tato vzácná geologická lokalita je tvořena třetihorními sopečnými vyvřelinami bazaltu, je zde zhruba šedesát válcovitých dutin o průměru od několika centimetrů do 1,5 metru. Hloubka otvorů činí až 5 metrů. Původ zvláštních dutin není dodnes jasný, většina geologů se domnívá, že záhadné otvory vznikly zvětráváním vyvrácených kmenů stromů ve vulkanických sedimentech.

Rozhlednu Bučiny nechal Heinrich Mattoni vystavět kolem roku 1880. Svůj název si rozhledna nese podle krásného bukového lesa, který toto místo obklopuje. Z tohoto místa je krásný výhled na údolí řeky Ohře, část Kyselky a střední část Krušných hor s nejvyšší horou Klínovec.

Obec Kyselka leží 2 kilometry od Dubiny v úzkém lesnatém údolí řeky Ohře v nadmořské výšce 340 metrů. Začátky lázeňského provozu a rozvoj obce jako lázní se datuje od konce 18. století. V roce 1829 panství Kyselku koupila baronka Antonie von Neuberg. Její muž Wilhelm von Neuberg se stal zakladatelem lázní Kyselka. Od roku 1873 byly v majetku podnikatele H. Mattoniho, který se zasloužil o jejich největší slávu.

Lázeňský provoz přestal fungovat po roce 1989. Až do nedávné doby hrozila konečná zkáza také lázeňským stavbám, které jsou důkazem kdysi slavných a krásných lázní. Velkou šancí na záchranu alespoň zlomku tehdejší krásy jsou nyní iniciativy společnosti Lázně Kyselka o.p.s. a Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR.

www.laznekyselka.org
www.zachrante-lazne-kyselka.cz

Radošovský most byl postaven za vlády Karla IV. Most v minulosti několikrát vyhořel, naposledy v roce 1986. V roce 2003 byl opraven do současné podoby.

Okolí dominuje Šemnická skála s nadmořskou výškou 641 m. n. m. a jde o znělcový kužel z vyvřelé lávy vyhaslé sopky. Na vrcholu skály byl umístěn kříž, který podle pověsti upomínal na šťastnou záchranu mladé dívky, kterou pronásledoval zlý rytíř z Andělské Hory. Děvče nalezlo na skále útočiště, zatímco zloduch se z ní zřítil i se svým koněm. Z vrcholu skály je krásný výhled na střední část Poohří, v dáli na Krušné hory s nejvyšší horou Klínovec a na druhé straně je vidět Andělská Hora.

Nepřehlédnutelná zřícenina Andělská Hora na výrazné znělcové skále je už od pradávna oblíbeným výletním místem. Hrad, původně zvaný Engelsburg, je poprvé zmiňován od roku 1402, kdy patřil pánům z Ryzmburka (Oseka). Do podoby hradu zasáhla výrazně až pozdně gotická přestavba realizovaná pány z Plavna na přelomu 15. a 16. století. Většina dodnes patrných zbytků hradní architektury pochází z této doby. Nejdéle hrad vlastnili Černínové: od roku 1622 do roku 1734 a od roku 1868 do roku 1945. Poté, co sídelní a správní funkce panství přesídlila koncem l6. století do Kysibelu (dn. Stružné), odstěhovalo se do nového zámku i panstvo a hrad začal chátrat. Během třicetileté války jej vydrancovali Švédové a zkázu dokonal v roce 1718 požár. Ve 20. století zřícenina posloužila filmařům k natáčení scén z filmu Balada pro banditu.

…… a samozřejmě slavné Karlovy Vary.

Více informací můžete najít na stránkách www.pamatkyaprirodakarlovarska.cz nebo www.zivykraj.cz.

Sjezd Ohře

Sjezd Ohře

Řeka Ohře pramení v německém Bavorsku, do Čech vplouvá u Chebu a končí soutokem s Labem u Litoměřic. Tok Ohře je dlouhý 316 km, z toho teče na území Čech 246 km, které jsou běžně sjízdné. Velkou výhodou řeky Ohře je její celoroční sjízdnost. Dubina se nachází na jejím středním toku, na 163. říčním kilometru. Tento úsek patří k nejzábavnějším díky četným peřejím a nejhezčím díky masivu Doupovských hor, který řeka obtéká.

Hospoda Dubina spolupracuje se společností Dronte, která zde má loděnici, kde můžete vracet lodě zdarma, případně si de můžete loď vypůjčit. Webové stránky pro objednání jejich služeb jsou ohre.dronte.cz nebo na telefonu 728102594.

Aktuální sjízdnost řeky Ohře: Raft.cz

Foto: kvpoint.cz, autor: 2M Studio

Pro lovecké hosty

Pro lovecké hosty

Díky sousedství s Doupovskými horami, kde se nachází Vojenský újezd Hradiště, je Dubina výchozím místem pro lovecké hosty. Penzion Dubina jim v době lovů nabízí ubytování, snídaně, večeře a především loveckou atmosféru.

Pro cykloturisty a turisty

Pro cykloturisty a turisty

Cyklistům a turistům nabízíme krom občerstvení také příjemný oddych na jejich trasách. Nabízíme využití všech venkovních prostor s jejich vybavením – lavičky se stolky, griloviště, dětské hřiště….

Foto: kvpoint.cz, autor: 2M Studio

Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje.